کیش کجاها بگردیم؟

کیش جزیره ای زیبا در جنوب ایران و استان هرمزگان است که همه ساله گردشگران بسیاری از جاذبه های دیدنی آن بازدید می کنند.

این جزیره به دلیل برخورداری از طبیعت زیبا، سواحل مرجانی، آب زلال و شفاف و فضای تفریحی مجهز به عنوان یکی از اصلی ترین و مهم ترین مقاصد گردشگری جنوب کشور به شمار می رود. این جزیره سالانه میلیون ها گردشگر و مسافر دارد و به خوبی پذیرای تمام آنهاست.

تور کیش - جاذبه های کیش - اماکن گردشگری کیش - تور کیش ارزان - کیش هوایی - تور کیش هوایی - کیش با قطار - بلیط پرواز کیش

آب و هوای کیش گرم و مرطوب است. به همین دلیل در بیشتر فصل ها و روزهای سال، هوای مناسب و آسمانی صاف دارد. این شرایط جوی از کیش، یک جزیره برای تمام فصول ساخته است. اگر شما هم قصد شرکت در تور کیش دارید یا هم اکنون در کیش هستید و می خواهید بدانید کجای کیش بگردید این مقاله را بخوانید.

 

1. شهر زیرزمینی کاریز

شهر کاریز کیش - دیدنی های کیش - جزیره کیش - مقاله راجع به کیش - تور کیش ارزان - کیش هوایی - کیش ریلی

 

شهر زیرزمینی کاریز کیش در واقع یک قنات است که در عمق 16 متری زمین است که بیش از 2500 سال قدمت داشته و در گذشته برای آب رسانی به مردم جزیره ی کیش استفاده می شده است. این قنات زیبا امروزه تبدیل به یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری کیش شده است. اگر مسافر کیش هستید حتما بازدید از شهر زیرزمینی کاریز را در برنامه تان قرار دهید.

آدرس: کیش، میدان المپیک، مجموعه‌ی فرهنگی سیاحتی شهر زیرزمینی کیش.

 

2. کلبه‌ی هور

کلبه هور - کلبه ی هور کجاست - کلبه هور کیش - تور کیش

از جاذبه های دیگر جزیره ی کیش، دماغه ای با بستر صخره ای است که به کلبه ی هور معروف شده است. این دماغه، زیستگاه آبزیان مختلفی بوده و در قسمت جنوبی خود، غاری دارد که در هنگام مد آب دریا منظره ای به شدت دیدنی به ارمغان می آورد.

آدرس: جزیره ی کیش، میدان هور.

 

3. روستای باغو

روستای باغو کیش - کیش - تور کیش ارزان - تور کیش هوایی

در جنوب غربی جزیره ی کیش یکی از کهن ترین و قدیمی ترین روستاهای این جزیره وجود دارد. این روستا باغو نام داشته و قدمت آن به دوره ی قاجاریان باز می گردد. در این روستا انواع درختان بومی مناظری بکر و بی نظیر را به وجود آورده اند. مسجدی که یادگار قرن 9 هجری همری است نیز در این روستا وجود دارد. باغو با درختان بومی و مسجد قدیمی خود، یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری کیش است.

آدرس: جزیره ی کیش، خیابان باغو، روستای باغو.

 

4. شهر باستانی حریره

شهر باستانی حریره کیش - شهر حریره کیش - جزیره ی کیش - تور کیش

در شمال جزیره ی کیش یک شهر قدیمی و کهن که به جا مانده از قرن 5 تا 10 هجری قمری است وجود دارد. نام این شهر، حریره است. اگر با بازی کانتر استرایک آشنا باشید و تا به حال این بازی را انجام داده باشید خواهید فهمید ضاهر این شهر بسیار شبیه به یکی از مپ های کانتر است!

وسعت شهر حریره 120 هکتار است. اخیرا در جوار این شهر، مجموعه ی ورزشی المپیک بنا شده است. با بازدید از این شهر می توانید ویرانه هایی از آن که شامل خانه های اعیانی آن دوران، حمام، مسجد و قنات های قدیمی است را ببینید.

آدرس: کیش، جنب مجموعه ی ورزشی المپیک

 

 

5. کشتی یونانی

کشتی یونانی کیش - کیش - جزیره ی کیش - تور کیش - رزرو پرواز کیش - رزرو هتل کیش

کشتی یونانی؛ کشتی ای که به گل نشست و معروف شد! بقایای کشتی به گل نشسته ی یونانی در سواحل غربی جزیره ی کیش بوده و از جاذبه های گردشگری این جزیره به شمار می رود. راجع به سرگذشت این کشتی و این که چه شد که به گل نشست و همین طور افسانه هایی که بومیان کیش برای این کشتی نقل کرده اند در اینستاگرام زمان گشت به طور کامل توضیح داده ایم که می توانید با کلیک یا لمس این لینک، مطالعه کنید و از رمز و راز این کشتی کهنه سر در بیاورید!

این کشتی در نزدیکی ساحل به گل نشسته و منظره ی آن در زمان طلوع و غروب خورشید، بسیار چشم نواز است.

آدرس: جنوب غربی جزیره ی کیش، خیابان غروب کیش، میدان غروب، پارک ساحلی کشتی یونانی.

 

6. پارک دلفین های کیش

پارک دلفین های کیش - تفریحات کیش - کیش ارزان - تور کیش - جزیره ی کیش

پارک دلفین های کیش مجموعه ای با 100 هکتار مساحت است و در جنوب شرقی کیش قرار دارد. این پارک گونه های مختلفی از پستان داران دریایی مثل دلفین و شیر دریایی را در خود دارد و به همین دلیل یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری کیش است.

آدرس: کیش، خیابان جهان

 

7. آکواریوم کیش

آکواریوم کیش - جزیره ی کیش - تور کیش - پارک آبی کیش - تور کیش ارزان

بی شک یکی از بی نظیر ترین و خاص ترین جاذبه های گردشگری کیش، آکواریوم بزرگ آن است. این آکواریوم در دو بخش احداث شده است. یک آکواریوم زیستگاه کوسه ها و ماهی های بزرگ و آکواریوم دیگر دارای 70 نوع ماهی تزئینی و نادر آب های شیرین است.

آدرس: جنوب شرقی کیش، داخل پارک دلفین.

 

8. باغ پرندگان

باغ پرندگان کیش - کیش - جزیره ی کیش - تور کیش - تور کیش ارزان

در مجموعه ی پارک دلفین، باغ دیگری به وسعت 100 هکتار ساخته شده که به باغ پرندگان مشهور است. در این باغ علاوه بر طاووس، درنای تاج دار، لک لک، فلامینگو و... تمساح پوزه کوتاه، میمون و آهو نیز وجود دارند.

آدرس: جنوب شرقی کیش، داخل پارک دلفین.

 

9. درخت سبز

درخت سبز کیش - تور کیش - عمر درخت سبز کیش - درخت سبز کیش چند سال دارد - تور کیش ارزان

 

در نزدیکی شهر باستانی حریره قدیمی ترین درخت لور قرار دارد که به انجیر معبد هم معروف است. این درخت حدودا 500 یا 600 سال عمر دارد. این درخت هم از جاذبه های زیبا و طبیعی کیش است که افسانه های زیادی درباره اش وجود دارد.

از جمله این که می گویند این درخت نماد خوش یمنی است و همین باعث شده تا عده ای از گردشگران برای طلب حاجات خود به شاخه های آن ریسمان و نخ گره بزنند.

آدرس: در محدوده ی شهر باستانی حریره.

 

10. پایاب

پایاب کیش - پایاب چیست؟ - جزیره ی کیش - جاذبه های گردشگری کیش

پایاب به دهلیزهایی گفته می شود که در کنار دهانه های چاه قنات ساخته می شدند و شیب بسیار تندی داشتند.

در نزدیکی درخت سبز یک پایاب قدیمی قرار دارد که قدمت آن به 2000 سال می رسد. این پایاب توسط مسئولین جزیره بازسازی و مرمت شده است و اکنون به یکی از جاذبه های گردشگری دوست داشتنی کیش تبدیل شده است. در طول مسیر این پایاب امکاناتی مانند چایخانه و رستوران های سنتی نیز وجود دارد.

آدرس: در محدوده ی شهر باستانی حریره.

 

11. خانه ی اعیانی

خانه اعیانی کیش - تور کیش - کیش ارزان - شهر حریره

 

از جاذبه های گردشگری کیش می توان خانه ی اعیانی را نام برد. خانه ی اعیانی زیاد در بین گردشگران سناخته شده نیست و کمتر کسی به آن سر می زند. این بنای تاریخی وسعت زیادی دارد و گویا در دوره ی حکومت ایلخانیان ساخته شده است.

مکانی دنج و زیبا و خلوت برای عاشقان سکوت و آرامش...

آدرس: شهر باستانی حریره.

 

این فقط بخشی از زیبایی های کیش بود!

جزیره ی کیش با تمام زیبایی هایش منتظر شماست.

 

ترانسفر بین المللی vip ایران

 

هر وقت هوس کیش رفتن به سرتان زد برای رزرو تور کیش، فقط کافیست تماس بگیرید: 05137550

 

 

1402/02/27
منبع : آژانس مسافرتی زمان گشت
تعداد بازدید 1857
کیش کجا بریم-جزیره کیش-تور کیش-کیش ارزان-جاذبه های گردشگری کیش-کشتی یونانی کیش-پرواز کیش-اطلاعاتی راجع به کیش-کیش هوایی-گردشگری در کیش    مجله
درباره ما

ما فعالیت زمان گشت را از سال 1383 آغاز کرده ایم. از همان سال خدمات ترانسفر و گشت را در کل کشور به صورت کاملا تخصصی ارائه می کنیم. همچنین تهیه ی بسته های سفر برای مسافرین ایرانی و تورهای اینکامینگ، تورهای طبیعتگردی، تفریحی، سیاحتی و زیارتی داخل و خارج از کشور، رزرو هتل، بلیت هواپیما و قطار، تور و... از جمله خدماتیست که در زمان گشت به مسافرین عزیز ارائه داده می شود. تمامي فعالیت های مربوط به رزرو این سامانه، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه بوده و فعالیت های اين سايت نیز تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

ارتباط با ما

مشهد -بلوار جانباز مجتمع نیکا طبقه دوم واحد 216 شرکت خدمات مسافرتی گیسوم سفرزمان گشت - تلفن تماس : 05137550

09154447697

info@zamangasht.com

نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد نشانه امنیت خرید شماست logo-samandehi
شماره حساب ها
ملت
عباس سبک پا
4273617984
ملت
عباس سبک پا
5415236247
!BEGIN RAYCHAT CODE-->